«

»

Feb 18

PARK SI HOO

park si hoo

CLICK AICI PENTRU ALBUM FOTO

Name: 박시후 / Park Shi Hoo
Real name: 박평호 / Park Pyung Ho
Profession: Actor
Birthdate: 1978-Apr-03

TV Shows
Cheongdamdong Alice (SBS, 2012) as Seung Jo
The Princess’ Man (KBS, 2011) as Kim Seung Yu
Queen of Reversals (MBC, 2010) as Goo Yong Shik
Prosecutor Princess (SBS, 2010) as Seo In Woo
Family’s Honor (SBS, 2008) as Lee Kang Suk
Iljimae (SBS, 2008) as Shi Hoo / Ja Dol
How to Meet a Perfect Neighbor (SBS, 2007) as Yoo Joon Suk
What Star Did You Come From (MBC, 2006) as Han Jung-hoon
Let’s Marry (MBC, 2005) as Jae Ho
Delightful Girl Choon Hyang (KBS2, 2005, cameo)

Movies
Confession of Murder (2012)
Mr. Bullet (2007)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Puteti folosi aceste HTML etichete şi atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>